Január 11-én 11. órai kezdettel tartott sajtótájékoztatót a magyarkanizsai községházán Goran Nikičić, a Vajdasági Front helyi szervezetének képviselője.
Több ponton keresztül beszélt a községi-képviselői testülettel való közös munkát illetően, mindamellett értékelte azt.
Előbb a KKT negyedik, majd ötödik ülésén megszavazott költségvetési terveket és nagyberuházási tételeket véleményezte, többek közt az adorjáni futballpályát illetően, majd áttért a legutóbbi ülés 4. napirendi pontjára, a december 31-ig elkészítendő hétéves fejlesztési terv-re.
Goran Nikičić:
“A polgárokat és civil szervezeteket, egyesületeket is aktívan be kell vonni a fejlesztési terv elkészítésére.
Nagyon fontos, hogy ne csak egy kis létszámú csoport döntse el, hogy melyek a legfontosabb tényezők ezen hét éves stratégiában. Gondolnunk kell a helyi közösségekre is, nem csak Magyarkanizsára, mint központra. Meg kell hallgatnunk a lakosság véleményét, hogy melyek azok a prioritások, amiknek szerepelnie kell ebben a tervben a beruházások, célok kapcsán.”
Ezek után véleményét fejezte ki az utóbbi ülés azon napirendi pontjára, ahol kommunális illetékről, vízről, szemétről, piaci asztal járadékok növeléséről stb. szavaztak. A képviselő elégedetlenségét fejezte ki a szavazás eredményével szemben, mondván, a járványhelyzet miatt kialakult gazdasági állapotok tükrében ezekkel várni kellett volna.
Végül a legutóbbi ülésen elhangzott képviselői kérdéseiről beszélt.
Ezek között az egyik a községünkben jelenlévő menekültkérdésről szólt. Ebben szerepelt, hogy szerinte a többi határmenti községgel együtt jogot kellene formálni további köztársasági költségvetési segélyekre. Úgy fogalmazott, hogy a problémamegoldó intézkedéseken továbbra is lehetne fejleszteni és további megoldásokat keresni, azzal párhuzamban, hogy a helyi illetékesek az elérhető, amellett felsorakoztatott anyagi és fizikai forrásokhoz képest rendhagyóan jártak el, valamint az elszállítás is megtörtént.
A következő kérdésénél a községünkben található műemlékek koszorúzására tért ki. A képviselő úgy nyilatkozott, hogy „minden katonai és civil áldozatról kötelességünk nyilvánosan megemlékezni, bármely múltbéli fegyveres konfliktusról legyen szó mely közösségünket érintette, hogy ezzel a gesztussal építhessük nemzeti és nemzetközi kapcsolataink. Erre a kérésre még az ülésen választ kapott, miszerint az önkormányzatnak nincs lehetősége a község minden településén minden alkalommal részt venni ezeken a megemlékezéseken.
Szót emelt a KKT ülések képi és hanganyagainak rendszeres közzététele mellett az online térben, az objektív, hiteles tájékoztatás jegyében.
Gajódi Csaba