Az önkormányzati képviselők az augusztusi első, alakuló ülés után szeptember 17-én és 18-án, két nap alatt tárgyalták meg és fogadták el az összesen 74 napirendi pontot. A maratoni ülés, és a nagy számú napirendi pont oka az volt, hogy a korábbi összetételű KKT a koronavírus-járvány miatt utoljára februárban ülésezett.
Az első öt napirendi pontban hitelesítették a KKT új tagjainak mandátumát, akik a mandátumukról lemondott községi tisztségviselők helyét töltik be az elkövetkező négy évben. Az első ülésnapon a 2019. évi költségvetés zárszámadásáról, és ennek a független könyvvizsgáló által készített jelentését fogadták el a képviselők. Már ennél a napirendi pontnál, de a későbbieknél is Tandari Zoltán képviselő úr meglepetést okozott a kritikus hangvételű hozzászólásaival. A képviselő úr markáns ellenzéki megnyilvánulásait már a közvélemény megszokhatta, de a helyzet augusztus óta teljesen megváltozott. Az egykori UKROK két képviselője már mint a Szerb Haladó Párt tagjai, az Aleksandar Vučić-Gyermekeinkért képviselő csoportban folytatják politikai pályafutásukat, tehát a hatalmi koalíció részeként. Ennek ellenére Tandari úr az első ülésnapon még határozott ellenzéki, elsősorban VMSZ-t bíráló felszólalásokkal színesítette a KKT ülését. Ez mindenképpen demokrácia történeti kuriózum! Több VMSZ-es képviselő is visszautasítva a vádakat, valamint felhívta erre a furcsa, tarthatatlan helyzetre a képviselő úr figyelmét. Az egykori ellenzék vezéregyéniségének szemmel láthatóan még szoknia kell az új, kormánypárti szerepkört. Valószínű új párttársai az első nap után szóltak neki, hogy változott a leányzó fekvése, és a második ülésnapon már rövid, csendes részvétel után távozott a teremből.
A legtöbb napirendi pont az önkormányzat által alapított, illetve teljesen, vagy részben fenntartott intézmények tavalyi jelentései, valamint jövő évi terve voltak napirenden. A tapasztalt intézményvezetők beszámolóiból kitűnt, hogy a járvány miatti nehéz helyzet ellenére, intézményeink működése egy pillanatra sem került veszélybe, sőt a legtöbb helyen fejlődés és a tevékenység bővülése volt tapasztalható. A könyvtár, a Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központ, a zentai Levéltár, az ICR, a Szociális Munkaközpont, az egészségház, a Cnesa, a Regionális Kreatív Műhely, a Komunalac, a Vöröskereszt, a Tisza Menti Vízművek és a Szociális Védelmi Szolgáltató Központ beszámolóit a képviselők egyhangúlag elfogadták.
Az utolsó 22 napirendi pont a korábbi bizottságok, tanácsok tagjainak felmentéséről, és az új tagok kinevezéséről szólt.
K.Sz.
Fotó forrása: Facebook