Helyi szépségszalonból a helyi lapba! Heti rendszerességgel jelentkezünk Nektek/Önöknek Kedves Olvasók! A Mini Studio e heti ajánlása!
Hazánkban a műkörömnek 2 fajtája, a zseléből és poligélből (akril gél) készült változata a legelterjedtebb. Mindkettőt tehetjük saját körmünkre, illetve korrigálhatjuk is vele a szabadszél hosszát.
„A nő ékszere a körme” – szokták mondani. Emiatt praktikus a műköröm, mert akár 4 hétig is gondmentesen viselhetők. Ahogy nő a természetes körmünk, úgy nő vele a mű köröm is, ebből kifolyólag 4 hét után „tölteni” szoktuk a körmöket. Ilyenkor lereszeljük az előző színt, adott esetben a fellevegősödött részt, majd új zseléréteggel borítjuk a felszínt előkészítés után, ami által körmeink ismét új fényükben pompázhatnak. Napjainkban a legkedveltebb viselet a francia, és a babyboomer technika, melyeknek előnye, hogy csalhatunk a töltési idővel, mivel mindkettőnek körömágy hosszabbító az alapja, ami szinte a saját körmünk színével egyenlő, így nem látszik úgy, ha lenő a saját körmünk.

Francia köröm (készítette: Csikós Renáta)

Babyboomer (készítette: Csikós Renáta)
Tévhitek
Sokan tartanak a műkörömtől, mert azt gondolják, hogy vastag és nem természetes hatású. A legjobb műkörmösök viszont képesek az építőzselét úgy felvinni a köröm felületére, hogy az ne eredményezzen természetellenes,- vastag hatást, hanem elegánsan vékony, de tartós legyen.
Emellett felmerül az emberekben a kérdés, hogy az algásodás, illetve a gombásodás valóban a körmösünk gondatlanságából adódik – e?
Az emberek szeretik a szép körmöket viselni, viszont ezeket karban is kell tartani. Sokan kihúzzák 5-6 hétig is a köröm töltési idejét, ám ekkor már nagyobb az esélye annak, hogy elváljon a körömágytól, ez tökéletes hely a baktériumok számára, emiatt jobb időben bejelentkezni a manikűrösünkhöz, a problémák kiküszöbölése érdekében. Ilyen hosszú töltés nélküli intervallumban a különböző sérülések, elváltozások már nem a körmösünk felelőssége.
Sokszor hallani azt is, hogy a körmöt pihentetni kell.
Nos, a körmöt nem kell pihentetni. Mivel egyszer bolyhozzuk, de NEM reszeljük fel a körömlemezt, ezt is csak annyira, hogy leszedjük a zsíros réteget. A megfelelő tapadáshoz valóban fel kell bolyhoznunk a körömlemezt, azonban ez elhanyagolhatóan kis méretű vékonyodás. A műköröm leszedése után, vagy csak a lenövés ideje alatt is teljesen egészséges, és normál vastagságú körömlemezt fog növeszteni a szervezet. Viszont a rosszul elkészített, nem szakszerű műkörmözés tényleg vezethet fájdalmas, akár maradandó károsodáshoz is. Szakszerű munkavégzés közben ilyen nem fordulhat elő. Amennyiben a vendég vigyázott a körmeire, következő alkalommal csak a lenőtt részt kell ismét előkészítenünk, ezáltal semmi baja nem lesz a körmeinknek. Maga a körömlemez egy elhalt szaruréteg, aminek nem kell levegőznie.
Tévhitek közé tartozik még, mikor azt gondolják, hogy beszakadt körömre nem lehet építeni, mert gombásodást idéz elő.
Vannak rugalmas anyagok, ilyenek a gél lakkok, amik felveszik a körmünk mozgását, ebből kifolyólag jól bírják a strapát, és mégsem lesz semmi baj. Megfelelő hozzáértéssel orvosolható a beszakadt köröm anélkül, hogy bármi probléma történhetne.
Hány éves kortól ajánlott?
16 éves kor alatt nem ajánlott, mert ekkor még gyenge a körömlemez. Ha mégis valaki nagyon szeretne, mondjuk akár már ballagásra szép körmöket, szülői beleegyezéssel a gél lakkal megoldható.
Miért ne szedjük le otthon a műkörmünket?
A műköröm eltávolítása nem olyan egyszerű, mint gondolnánk. Ha otthon, magadnak szeretnéd elvégezni, akkor hosszadalmasabb és fájdalmasabb folyamat lesz, erre készülj fel. Vigyázni kell, mert sajnos egy óvatlan mozdulat, és saját körmünk bánja kárát. A legfontosabb szabály: Semmi képen ne „pattintgasd” le őket! Így felsértheted a körömlemezt, ami nagyon tud fájni, akár hetekig is (Lásd a képen). Mindenképpen ajánlott körmösünk felkeresése, aki szakszerűen eltávolítja a nem kívánt zseléréteget a körmöd felületéről. Miután ez megtörtént, igénybe vehetjük a japán manikűr kúrát, ami természetes anyagokkal segít visszanyerni körmeink újbóli erejét.
Kedves Olvasóink! Jövő héten a gél lakkról lesz szó. Tartanak velem akkor is.
Csikós Renáta, a Mini Studio körmöse
Nézzenek szét a magyarkanizsai Mini Studio internetes oldalain, lapozgassák ajánlataikat!