Helyi szépségszalonból a helyi lapba! Heti rendszerességgel jelentkezünk Nektek/Önöknek Kedves Olvasók! A Mini Studio e heti ajánlása!
Ahogy ígértük előző cikkünkben, ezek a héten a gél lakkról lesz szó.
Pontosan mi is az a gél lakk, és miért jó választás?
Olyan UV fényre kötő hibrid anyag, melynek a műköröm zselé előnyeit ötvözik a hagyományos körömlakkok könnyű használhatóságával. Előnye, hogy rugalmas, nem kopik, nem pattog le, nem válik fel, oldható, és akár 3-4 hétig is tartós. Jó megoldás ha unod már, hogy naponta újra kell lakkoznod a körmeidet. További előnye, hogy sokkal keményebb felületet képez, mint egy egyszerű körömlakk, így a körmeink megnövesztését is elősegíti, hiszen megóvja a természetes körmöket a külső behatásoktól.
Fontos tudni, hogy ha nagyon vékony, törékeny körmökkel rendelkezik a vendég, akkor a hagyományos gél lakk nem feltétlenül jó választás. Ebben az esetben gél lakk alá zselé réteget, vagy bármilyen más base gélből készült megerősítést készítünk. Gyenge körmök esetén tanácsként megemlíteném, hogy inkább az ovális forma a jó választás a szögletessel szemben, mert ezek kevésbé sérülékenyek. Ha saját körmeid szeretnéd hosszabbítani, arra a gél lakk nem jó megoldás. Ebben az esetben válaszunk zselés, vagy poli géles technikát.

Gél lakk (készítette: Csikós Renáta)
A zselével, és poli géllel ellentétben a gél lakk egy rugalmas anyag, képes felvenni a körmünk mozgását, persze csak egy bizonyos tűréshatárig. Ez azt jelenti, hogy ha különösen erős behatás (pl.: ütés, beakadás éri), akkor bizony a gél lakk is sérül. Tehát fontos, hogy lehetőségeidhez mérten, óvd a körmeid. A gél lakk oldható anyag. Leoldásához acetont is használhatunk, viszont a különböző zsíroldók, tisztítószerek, alkoholos fertőtlenítők, valamint egyéb vegyszerek mind oldhatják, emiatt, ha olyan tevékenységet végzünk, ami során ilyen jellegű hatás éri körmeinket, akkor ajánlott a kesztyű viselete. Otthon soha ne vágjuk le, reszeljük meg a gél lakkozott körmeinket. Lakkozás során a körmök végét is befedjük, úgymond „lezárjuk”, ezzel biztosítva az anyag tökéletes tapadását, és tartósságát. Ha körömvágással és reszeléssel megsérted a lezárt végeket, akkor gél lakk sérülékennyé válik, így lepattan vagy felválik. Nem szándékosan is felsérthetjük a körmöt abban az esetben, ha valamit kaparászunk, így sérül a körömvég. Ha nem tudod a választ, hogy miért pattant fel a gél lakkod, fusd végig a fent említett szabályokat. Ha úgy érzed, hogy ezekkel a szabályokkal nem tudsz azonosulni, akkor válassz inkább zselés, vagy poligéles körmöket a hosszú tartós eredmény érdekében.
Csikós Renáta, a Mini Studio körmöse
Nézzenek szét a magyarkanizsai Mini Studio internetes oldalain, lapozgassák ajánlataikat!